Okolí projektu

Letňany neznají nudu. Vyjeďte si do přírody nebo na výlet.

Ani o víkendu nebo o prázdninách se v Letňanech nebudete nudit. Okolí vás pozve do přírody nebo na jednodenní výlet. Záleží jen na vás, zda si vyberete některé z nedalekých památek, navštívíte dobrou restauraci nebo se vydáte do parku. Co vše skrývá okolí Letňan?

Zeleň na dosah

Lokalitu vždy zatraktivňuje blízkost zeleně. Letňany mají svůj lesopark, který se rozkládá na ploše přes 36 hektarů. Najdete tady duby, lípy, jasany a další stromy, které v létě vytváří příjemný stín a na podzim hrají všemi barvami. Nový lesopark v Letňanech byl dokončený v roce 2012. Vysázeno tady bylo 9 hektarů nového lesa, vznikly zde také louky se 314 solitérními stromy. Jsou to právě louky, které umožňují příjemnou relaxaci – pořádání pikniků nebo různých her. Park protíná 2 000 metrů asfaltových cest, které lidé využívají na procházky, běh, cyklistiku nebo in-line bruslení. V parku je dostatek laviček. Do parku se snadno dostanete z Letňan, Kbel i Čakovic.

Z Letňan se můžete vydat také do nedalekých Čakovic na procházku parkem Vítězství. Tento veřejný park má krajinářský charakter z počátku 19. století a rozkládá se na ploše téměř 7,4 hektaru. Dodnes patří k místnímu zámku. Nepřehlédnutelným prvkem v areálu je vodní kanál se třemi kamennými můstky. V parku můžete obdivovat mohutné jasany porostlé břečťanem.

Vinořský park je další zelení, která je dobře dostupná z Letňan. Založen byl v roce 1982 na ploše 34 hektarů. Najdete ho na samém okraji Prahy. Parkem protéká Vinořský potok a kolem něho je řada pískovcových skalek, které tvoří unikátní přírodní podívanou. V parku je mnoho listnatých stromů, především jasanů, javorů a dubů.

Na zámek i na letiště

Milovníky letecké dopravy potěší blízkost Letiště Praha – Letňany, které je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších malých letišť v České republice. Letiště slouží zejména jako základna pro vyhlídkové lety nad Prahou. Můžete se tady zapsat i na pilotní výcvik.

Jeden z nedělních výletů vás může zavést na zámek Ctěnice, který se rozkládá ve stejnojmenné obci, jež se stala součástí Prahy 9. Původně gotická tvrz z konce 14. století byla přestavěna na renesanční zámek, který byl posléze upraven do barokní podoby. Od roku 1993 je objekt v majetku hlavního města Praha a je přístupný veřejnosti. Najdete zde udržovaný zámecký park, jízdárnu a expozici historických kočárů.

Pokud dáváte přednost adrenalinu, nesmíte minout motokárovou dráhu v Praze 9. Ta nabízí kompletní zázemí pro pořádání soukromých i firemních akcí. Najdete tady profesionálně udržovanou dráhu, která měří přes půl kilometru. Zázemí doplňuje parkoviště s dostatečným počtem míst, restaurace a diskotéka.

Cyklostezky a výlety na kole z Letňan

Ani Letňanům se nevyhnul trend cyklistiky, a tak v okolí najdete celou řadu cyklistických tras, které vás odvedou z města do přírody.

Cyklotrasa A44 spojuje vnější čtvrti Prahy cestou mimo centrum. Napojit se na ni můžete u Výstaviště Letňany. V délce 9,1 kilometrů vede přes Kbely, Satalice a Černý most do Petrovic. Přes tuto cyklotrasu můžete najet i na navazující stezky. V Letňanech je to trasa A27. V Kbelích se můžete napojit na trasu KB-Vi, která vede do Vinoře.

V Satalicích u obory Bažantnice navazuje stezka A263, která vede také do Vinoře, nebo trasa A241 směřující do Radonic.

Restaurace v Letňanech a okolí

Není nad to zakončit výlet ve skvělé restauraci. O ty není v Letňanech nouze. Vybrat si můžete z míst, kde připravují dobré steaky, italskou i vegetariánskou kuchyni. Najdete tady také plno kaváren nebo hospod, kde vám natočí dobré pivo.

V Letňanech a jejich okolí pulsuje život. Staňte se jeho součástí. Najděte svůj nový domov v bytech Element. Blízko kultury, nákupů, sportu i zeleně.